top of page

Historie

Původní statek pochází z poloviny 18. století, postaven byl Mikulášem hrabětem von Taafe. Hlavní budova (dnes restaurace a hotel) byla postavena v roce 1767, z této doby pocházejí i chlévy. Komlex stodol ve tvaru "L" je z roku 1832. Objekty byly v průběhu let přestavovány (1873, 1930 a v padesátých letech 20. století). Severovýchodní štít zdobí erb hrabat Taafe - majitelů panství Fryštát, ze 60. let 18. století. Areál byl v majetku rodu Larisch-Moenichů, později po 2. světové válce patřil Státním statkům, nyní je v soukromém vlastnictví.

19.jpg
21_edited.jpg

Objekt byl v lednu 2002 prohlášen Ministerstvem kultury ČR kulturní památkou 

Tento naprosto ojedinělý stavební celek, který je umístěn do klidného prostředí na okraji Karviné uspokojí i ty nejnáročnější hosty. Pyšní se nadstandardně a luxusně zařízenými pokoji, z nichž každý má svou jedinečnou atmosféru.

V přilehlých stájích je možnost boxového ustájení koní nebo projížďka v kočáře uprostřed krásné přírody, mezi rybníky a lesy. 

Vynikající stylová restaurace je tím pravým místem k pořádání svateb od A-Z (včetně kočáru a oddávání u nás), rodinných oslav, firemních večírků, coffee breaků a mnoho jiného.

svatby%203_edited.jpg
bottom of page